Ruszył konkurs „Możemy więcej”. Złóż wniosek już dziś

mat. prasowe 

12 października br. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił konkurs dla organizacji pozarządowych (NGO) wspierających ON pod nazwą „Możemy więcej”. Nabór wniosków trwa do 5 grudnia 2023 roku, do godziny 12:00. Aby złożyć wniosek, trzeba zarejestrować swoją organizację w Systemie iPFRON+.

Kto może wziąć udział?

Konkurs skierowany jest do NGO-sów, które spełniają następujące warunki: posiadają statutowy zapis o prowadzeniu działań na rzecz osób niepełnosprawnych i statutowy zapis o prowadzeniu działań w zakresie kultury fizycznej osób niepełnosprawnych (ten warunek jest badany tylko dla wniosków dotyczących treningów sportowych oraz wniosków dotyczących organizacji imprez sportowych) oraz prowadzą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych przez okres co najmniej 12 miesięcy (licząc wstecz od daty ogłoszenia konkursu).

Dofinansowane kierunki pomocy

Wnioski można składać w ramach sześciu kierunków pomocy:

  1. „wejście osób niepełnosprawnych na rynek pracy” (dofinansowane są projekty wspierające podjęcie i utrzymanie zatrudnienia przez osoby niepełnosprawne);
  2. „zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych” (dofinansowane są projekty, które obejmują np. prowadzenie rehabilitacji w specjalistycznych placówkach prowadzonych przez organizacje pozarządowe, usługę asystencji osobistej czy treningi sportowe);
  3. „wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia” (dofinansowane są projekty, które obejmują organizację spotkań i imprez integracyjnych dla osób niepełnosprawnych);
  4. „zapewnienie osobom niepełnosprawnym dostępu do informacji” (dofinansowane są projekty, które obejmują udzielanie informacji poprzez wydawnictwa ciągłe lub zwarte );
  5. „poprawa jakości funkcjonowania otoczenia osób niepełnosprawnych” (dofinansowane są projekty, które obejmują organizację szkoleń i warsztatów dla otoczenia osób niepełnosprawnych, a także projekty, w których szkolone są psy asystujące);
  6. „upowszechnianie pozytywnych postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych i wiedzy dotyczącej niepełnosprawności” (dofinansowane są projekty obejmujące kampanie prowadzone m.in. w mediach lub w formie imprez masowych).

Na co zwrócić uwagę przy składaniu wniosku

Konkurs dotyczy projektów realizowanych od 1 stycznia 2024 roku do 31 marca 2025 roku. W konkursie można złożyć również projekt wieloletni, który można realizować w okresie od 1 stycznia 2024 roku do 31 marca 2027 roku. Ta możliwość dotyczy tylko niektórych typów projektów.

Co ważne, składany do PFRON wniosek nie musi być podpisany przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli i zaciągania zobowiązań w imieniu Wnioskodawcy. Może go podpisać osoba, która otrzyma od Wnioskodawcy uprawnienie w systemie iPFRON+ do złożenia wniosku (na przykład osoba wypełniająca wniosek w systemie).

Wniosek muszą podpisać osoby upoważnione do składania oświadczeń woli i zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu Wnioskodawcy dopiero po przyznaniu dofinansowania i aktualizacji wniosku przed zawarciem umowy. W systemie iPFRON+ istnieje możliwość podpisania wniosku za pomocą: podpisu kwalifikowanego, e-dowodu, profilu zaufanego.

Informację o ogłoszonym konkursie znajdziesz pod adresem: https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/ogloszenie-konkursu-nr-12023-pn-mozemy-wiecej/

Dokumentacja konkursowa jest na stronie: https://www.pfron.org.pl/organizacje-pozarzadowe/projekty-i-konkursy-dla-organizacji-pozarzadowych/zadania-zlecane-aktualnie-realizowane-konkursy/mozemy-wiecej-konkurs-12023/dokumentacja-konkursowa/

Zarejestruj już dziś organizację pozarządową w systemie iPFRON+, by złożyć wniosek w konkursie. Informacja, jak prawidłowo zarejestrować organizację w systemie, jest tutaj: https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/rejestracja-kont-dla-organizacji-pozarzadowych-w-systemie-ipfron/

Zaloguj/zarejestruj się do Systemu iPFRON+ na https://ipfronplus.pfron.org.pl

Projekt „Uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia ON wraz ze zintegrowanym modułem analitycznym – System iPFRON+” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 „E-administracja i otwarty rząd”, Działanie 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”.

Data aktualizacji: 03.11.2023,
Opublikowano: 26.10.2023 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Dlaczego warto mieć materac antyalergiczny? 5 korzyści dla Twojego zdrowia

Jeśli cierpisz na alergię, z pewnością wiesz, jak ważne jest, aby otaczać się przedmiotami, które nie podrażniają Twojej skóry i nie wywołują kichania, kaszlu czy łzawienia oczu. Jednym z takich przedmiotów jest materac antyalergiczny, który zapewnia Ci komfortowy i zdrowy sen. W tym artykule dowiesz się, czym jest materac antyalergiczny, jak go wybrać i jakie ma zalety dla Twojego zdrowia. 

Czytaj więcej
Cała prawda o lodach – fakty i mity

Lody śmietankowe, czekoladowe, owocowe, lody na patyku, amerykańskie, lodowe rożki… Te zmrożone łakocie mogą przywodzić na myśl letnie dni, beztroski urlop, poobiedni deser lub słodkie umilenie dnia. 

Czytaj więcej
Ergonomiczne stanowisko pracy przy komputerze - jak pracować zdrowo?

Ergonomia pracy jest ważna z wielu względów. Stosowanie się do jej zasad sprawia, że ogranicza się ryzyko pojawienia wad kręgosłupa, problemów ze stawami i bólu głowy. Ergonomiczny monitor chroni wzrok oraz ułatwia wykonywanie obowiązków zawodowych, dzięki optymalnej wielkości obrazu. Sprawdź, o czym pamiętać, by pracować zdrowo przy komputerze.

Czytaj więcej
Już dzisiaj kolejny odcinek "36,6 °C". Sprawdź, co przygotowaliśmy dla ciebie tym razem

Dzisiaj o godzinie 18:00 po raz kolejny przeniesiemy cię do świata medycznych i zdrowotnych nowinek. Sprawdź, co konkretnie przygotowaliśmy!

Czytaj więcej
GIS ostrzega o bakterii w filetach śledziowych

W filetach śledziowych znaleziono bakterię Listeria monocytogenes - takie ostrzeżenie wydał GIS. Sprawdź, o jaki konkretnie produkt chodzi i jakie mogą być konsekwencje jego spożycia. 

Czytaj więcej
Uwaga na nowe narkotyki! Potrafią spowodować zgon po jednym zażyciu

Przestępcy wymyślają substancje narkotykowe, które potrafią zabić za pierwszym razem – ostrzegał w Dzień Dobry TVN prof. Mariusz Jędrzejko. Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, w Polsce pojawiła się już kolejna bardzo niebezpieczna substancja o nazwie 4F-MDMB-BICA. Narkotyk jest odpowiedzialny za przynajmniej 11 zgonów na Węgrzech w okresie od maja do sierpnia bieżącego roku.

Czytaj więcej
Energetyki - kto powinien o nich zapomnieć i czym można je zastapić

Napoje energetyczne działają pobudzająco i polepszają koncentrację. Jednocześnie jednak fatalnie działają na jakość snu i żołądek. Co jeszcze "gwarantują" nam energetyki? Sprawdź!

Czytaj więcej
Już dzisiaj pierwszy odcinek nowego sezonu "36,6"! Co dla ciebie przygotowaliśmy?

Dla wszystkich fanów "36,6" mamy dobrą wiadomość! Już dzisiaj startuje ósmy sezon programu. Jakie konkretnie tematy zostały poruszone w pierwszym odcinku? Sprawdź koniecznie! 

Czytaj więcej
Już w najbliższą sobotę rusza ósmy sezon programu "36,6". Gorąco zapraszamy!

Plan na sobotnie popołudnie? O godzinie 18:00 serwujemy ósmy sezon najzdrowszego programu telewizyjnego w Polsce. Zbiórka? Przed ekranami TVN. Nie może ciebie zabraknąć! 

Czytaj więcej
Ocet spirytusowy- właściwości i zastosowanie. Do czego można go użyć?

Ocet spirytusowy ma wiele zastosowań. Używa się go w przemyśle tekstylnym, do produkcji detergentów i artykułów spożywczych czy w kosmetyce. Warto jednak wiedzieć, że przyjmowany w małych ilościach ma też świetny wpływ na nasze zdrowie.

Czytaj więcej