Polub nas na Facebooku
Czytasz: Nowoczesna laseroterapia w medycynie estetycznej
menu
Polub nas na Facebooku

Nowoczesna laseroterapia w medycynie estetycznej

laseroterapia w medycynie estetycznej

mat. prasowe 

Laseroterapia cieszy się niezwykłą popularnością wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej. Zabiegi z wykorzystaniem tej technologii są nieinwazyjne i skuteczne, a ich efekty można ocenić gołym okiem. Nie wymagają też rekonwalescencji, dzięki czemu po odbyciu terapii możliwy jest natychmiastowy powrót do codziennych zajęć. Jeżeli ciekawi Cię, jakie efekty można osiągnąć przy pomocy tej metody, przeczytaj poniższy artykuł.

Czym są lasery Cutera?

Firma Cutera to producent najnowocześniejszych urządzeń medycznych na rynku. Założone w 1998 roku amerykańskie przedsiębiorstwo jest pionierem w dostarczaniu skutecznych rozwiązań technologicznych, wykorzystywanych w medycynie estetycznej.

Urządzenia Cutera są wyjątkowo uniwersalne. Można je stosować u każdego, u kogo nie występują ku temu przeciwwskazania medyczne. Kwalifikacja do terapii jest więc niezależna od wieku czy płci pacjenta, a nawet rodzaju jego skóry czy typu owłosienia.

Lasery Cutera są wyposażone w innowacyjny system chłodzący Zimmer, który łagodzi nieprzyjemne ukłucia lasera, zapewniając pacjentowi komfort podczas zabiegu. Urządzenia mogą być wykorzystywane do przeprowadzania terapii na obszarze całego ciała, również w miejscach występowania bardzo cienkiej i delikatnej skóry.

Lasery Cutera – zastosowanie

Podczas wizyty wstępnej w gabinecie medycyny estetycznej lekarz dobiera odpowiednią metodę terapii dla danego pacjenta. Znajdujące się na wyposażeniu Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lasery Cutera pozwalają na pozbycie się wielu problemów dermatologicznych w krótkim czasie oraz bez utraty komfortu życia. Różnorodność urządzeń i zastosowanych w nich technologii umożliwiają precyzyjne dopasowanie rodzaju i długości światła laserowego, które będzie najskuteczniejsze przy leczeniu danej przypadłości.

Cutera Excel V+

Laser wyposażony w innowacyjną głowicę Dermastat, która emituje wiązki laserowe o długościach 1064 nm i 532 nm. Urządzenie stosuje się do usuwania zmian naczyniowych, które są zlokalizowane w różnych warstwach skóry.

Za pomocą światła o długości 1064 nm możliwe jest zamykanie pękniętych naczynek, wyrównywanie kolorytu skóry, usuwanie żylaków i naczyniaków, a także spłycanie blizn oraz redukcja rozstępów.

Możliwe efekty pracy światłem o długości 532 nm to zneutralizowanie wrodzonej malformacji naczyniowej, usunięcie tzw. plam winnych oraz innych, rozległych zmian naczyniowych. Laser o tej długości jest skuteczny również przy odwracaniu efektów fotostarzenia skóry.

Często wybierane przez pacjentów obszary zabiegowe to:

 • skrzydełka nosa,
 • policzki,
 • twarz bez czoła,
 • twarz z czołem,
 • dekolt,
 • szyja,
 • kończyny dolne (żylaki).

Cutera Excel V+ Genesis V

Urządzenie Cutera Excel V+ Genesis V emituje wiązki laserowe o długości 532 nm i 1064 nm. Jest wykorzystywane do usuwania objawów starzenia się skóry, ale również leczenia uszkodzeń powstałych w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce.

Mikroimpulsy o długości 1064 nm stymulują proces przemodelowania kolagenu w skórze. Dzięki temu następuje redukcja zmarszczek oraz przebarwień w miejscu zabiegowym. Możliwe jest również spłycenie lub całkowite usunięcie blizn pourazowych, potrądzikowych czy pozabiegowych.

Wiązki o długości 532 nm oddziałują na mikronaczynia obecne w skórze. W ten sposób zmniejszają zaczerwienienia oraz wyrównują jej koloryt. Inne pozytywne efekty zabiegu przy użyciu tego trybu lasera to obkurczenie rozszerzonych porów, wygładzenie skóry oraz zmniejszenie jej reaktywności.

Cutera Enlighten Triplex Pico

Urządzenie działa w dwóch trybach: nanosekundowym i pikosekundowym. Emituje ultrakrótkie wiązki laserowe o długościach 532 nm, 670 nm oraz 1064 nm. W zależności od zastosowanych parametrów, urządzenie Cutera Enlighten Triplex Pico umożliwia usunięcie lub znaczne złagodzenie takich problemów skórnych, jak:

 • przebarwienia na twarzy,
 • blizny,
 • rozstępy,
 • zmarszczki,
 • melasma,
 • wiotkość, utrata jędrności,
 • zaburzenia pigmentacji skóry.

Laser Cutera Enlighten Triplex Pico jest również skuteczny przy usuwaniu tatuaży i makijażu permanentnego.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
85
7
Polecamy
Laserowe zamykanie naczynek – sposób na rumień, naczyniaki i pajączki
Laserowe zamykanie naczynek – sposób na rumień, naczyniaki i pajączki Dzień Dobry TVN
Laserowe odmładzanie twarzy - co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg?
Laserowe odmładzanie twarzy - co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg? Dzień Dobry TVN
Mikrodermabrazja diamentowa, korundowa czy tlenowa?
Opis zabiegów, wskazania, efekty
Mikrodermabrazja diamentowa, korundowa czy tlenowa? Opis zabiegów, wskazania, efekty TVN zdrowie
Co to jest mezoroller i jakie są jego rodzaje?
Mezoroller na twarzy – efekty stosowania
Co to jest mezoroller i jakie są jego rodzaje? Mezoroller na twarzy – efekty stosowania TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Opieka pediatryczna online – o każdej porze dnia i nocy możesz skontaktować się z lekarzem pediatrą
Opieka pediatryczna online – o każdej porze dnia i nocy możesz skontaktować się z lekarzem pediatrą Materiał sponsorowany
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Guzki w płucach – rak czy nic groźnego? Jak interpretować niepokojące wyniki?
Guzki w płucach – rak czy nic groźnego? Jak interpretować niepokojące wyniki?
Kawa z kardamonem ‒ właściwości i najlepsze przepisy 
Kawa z kardamonem ‒ właściwości i najlepsze przepisy 
„Przepychanie żył” – na czym polega i kiedy się je wykonuje?
„Przepychanie żył” – na czym polega i kiedy się je wykonuje?