Polub nas na Facebooku
Czytasz: Na czym polega manicure biologiczny? Zastosowanie i zalety
menu
Polub nas na Facebooku

Na czym polega manicure biologiczny? Zastosowanie i zalety

 Młode, idealne, zadbane dłonie kobiety z białym manicure

Fot. FotoDuets / Getty Images

Manicure biologiczny jest coraz chętniej stosowany przez kobiety. W ostatnich latach stał się alternatywą dla obciążającego płytkę paznokcia manicure’u hybrydowego. Manicure biologiczny nie narusza naturalnej warstwy płytki paznokcia, dzięki czemu pozwala na bezpieczną pielęgnację dłoni.

Manicure biologiczny ma przede wszystkim pielęgnować paznokcie. Istotna jest ich ochrona i zdrowy wygląd. W tym celu z narzędzi kosmetycznych wykorzystywanych podczas wykonywania tego zabiegu wyeliminowano metalowe pilniki. Nie ma tutaj również mowy o wycinaniu skórek. Można je jedynie odsuwać.

Manicure biologiczny: co to jest?

Manicure biologiczny polega przede wszystkim na zabiegach oczyszczających i pielęgnujących płytkę paznokcia oraz naskórek. Na początku oczyszcza się płytkę z pozostałości lakierów, skórki zmiękcza się łagodnymi odżywkami, a następnie delikatnie je odsuwa. Kolejnym etapem manicure’u biologicznego jest opiłowanie płytki paznokcia, tak aby nadać mu ładny, naturalny kształt. Na koniec nakłada się odżywkę wzmacniającą paznokcie. Finalne wykończenie to pomalowanie paznokci wybranym przez klientkę lakierem.

Polecamy: Japoński manicure p shine - efekty, krok po kroku, przed i po zabiegu

Manicure biologiczny krok po kroku

Manicure biologiczny niewiele różni się od klasycznej pielęgnacji paznokci. Zabiegi dzieli jednak kilka subtelnych kwestii w zakresie inwazyjności. W jego przypadku nie ma możliwości usuwania resztek lakieru za pomocą silnego zmywacza (np. z acetonem). Wykorzystuje się oczywiście zmywacz, który jest możliwie jak najbardziej delikatny i niepodrażniający paznokci. Skórek się nie wycina, lecz odsuwa za pomocą specjalnego patyczka. Aby usuwanie skórek było skuteczne, wcześniej na skórę wokół paznokcia nakłada się specjalne preparaty zmiękczające, które sprawiają, że skórki można od płytki odsunąć łatwo i bezboleśnie, nie naruszając struktury naskórka.

Piłowanie podczas manicure’u biologicznego wykonuje się wyłącznie plastikowym lub szklanym pilnikiem. Nie ma mowy o metalowych pilnikach, frezarkach i innych inwazyjnych urządzeniach.

W czasie zabiegu często wykonuje się peeling rąk. Dzięki temu skóra dłoni odzyskuje zdrowy i świeży wygląd, a paznokciom przywrócone zostają jednolity kolor i gładkość. Peelingi stosowane podczas tego typu manicure’u są możliwie naturalne, bez zbędnych substancji chemicznych, drażniących skórę.

Manicure biologiczny przywraca paznokciom i całym dłoniom zdrowy wygląd, naturalny koloryt i pożądaną gładkość. Na końcu płytkę paznokci się odtłuszcza i nakłada na nie wybrany lakier.

Polecamy: Manicure tytanowy – czym jest, jakie są jego zalety i jak wykonać go krok po kroku

Manicure biologiczny a klasyczny

Manicure biologiczny różni się od klasycznego rodzajem wykorzystywanych narzędzi oraz produktów kosmetycznych. Sama pielęgnacja paznokci wygląda bardzo podobnie. Manicure biologiczny poleca się szczególnie osobom z delikatnymi i zniszczonymi paznokciami. Klasyczny może je uszkadzać, doprowadzać do jeszcze silniejszego rozdwajania się paznokcia. Wszystko przez metalowe narzędzia i inwazyjność samego zabiegu.

W przeciwieństwie do manicure’u klasycznego, biologiczny wiąże się z o wiele mniejszym ryzykiem zakażeń i obrzęków. Podczas manicure’u biologicznego nie wycina się bowiem skórek, a to właśnie ta część zabiegu prowadzi często do wymienionych wyżej problemów.

Polecamy: Paznokcie żelowe – jak o nie dbać i na co zwracać uwagę?

Chcesz mieć mocne i zdrowe paznokcie? Koniecznie obejrzyj nasz film:

Zobacz film: Domowe sposoby na łamliwe i zniszczone paznokcie. Źródło: Klinika urody.

Dla kogo sprawdzi się manicure biologiczny?

Manicure biologiczny polecany jest przede wszystkim osobom, których paznokcie wymagają regeneracji. Często stosuje się go w „przerwach”, jakie panie robią sobie do inwazyjnego manicure’u hybrydowego. Manicure biologiczny pozwala na odnowę płytki paznokciowej, jej odpowiednią pielęgnację i regenerację. Skutecznie wzmacnia paznokcie i hamuje procesy ich łamania się, rozdwajania.

Manicure biologiczny jest ciekawą alternatywą dla manicure’u hybrydowego. Pozwala bowiem osiągnąć pożądaną gładkość paznokcia, ładny kształt i równą powierzchnię do malowania. Jedynym jego minusem jest to, że sam lakier nie trzyma się tak dobrze, jak ten utwardzony w specjalnej lampie. Trzeba natomiast pamiętać, że inwazyjne zabiegi hybrydy wielu paznokciom mogą szkodzić i przynajmniej raz na jakiś czas należy zrezygnować z tego typu zabiegów na rzecz naturalnej pielęgnacji dłoni.

Manicure biologiczny to ciekawe rozwiązanie dla mężczyzn. Dzięki temu zabiegowi mogą oni zadbać o swoje dłonie w sposób całkowicie bezpieczny. Manicure biologiczny pozwala im uzyskać naturalny i zdrowy wygląd paznokci. Zapobiega narastaniu skórek i ich zadzieraniu. Efekt ten mężczyźni bardzo sobie cenią.

Wykonywałeś kiedyś manicure biologiczny?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polecamy:  Jak piłować paznokcie? Technika, wybór pilnika i kształtu płytki

Manicure biologiczny – opis przeciwwskazań

Manicure biologiczny nie jest zabiegiem, który może wykonać każdy. Jest niewskazany u:

  • chorych na grzybicę,
  • chorych na drożdżycę,
  • osób, u których rozwija się stan ropny,
  • osób z infekcją,
  • alergików ze zmianami w obrębie dłoni i paznokci.

Bibliografia:

  1. Górska A., Graboś A., Kozar D. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp, wyd I, Centrum Rozwoju Edukacji EDICON sp. z o. o., Poznań 2017.
Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
6
0
Polecamy
Paznokcie żelowe – jak o nie dbać i na co zwracać uwagę?
Paznokcie żelowe – jak o nie dbać i na co zwracać uwagę? TVN zdrowie
Dlaczego lakier hybrydowy odchodzi płatami?
Dlaczego lakier hybrydowy odchodzi płatami? Dzień Dobry TVN
Paznokcie akrylowe – czy warto je zakładać?
Paznokcie akrylowe – czy warto je zakładać? TVN zdrowie
Piękne i zadbane stopy nie tylko w wakacje.
Paznokcie hybrydowe na stopach
Piękne i zadbane stopy nie tylko w wakacje. Paznokcie hybrydowe na stopach Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dietetyczka radzi: Dieta ketogeniczna - plan, efekty, przepisy i skutki uboczne
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Dieta niskowęglowodanowa, czyli skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Na czym polega dieta niskowęglowodanowa – zasady i efekty jej stosowania. Przykładowy dzienny jadłospis
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty
Dieta paleo - przykładowy jadłospis, przepisy, zasady i efekty