Polub nas na Facebooku
Czytasz: Masaż erotyczny – jak zrobić masaż erotyczny kobiecie i mężczyźnie?
menu
Polub nas na Facebooku

Masaż erotyczny – jak zrobić masaż erotyczny kobiecie i mężczyźnie?

NAN

Fot: Photographee.eu / fotolia.com

Masaż erotyczny, czyli uciskanie, głaskanie i całowanie ciała partnera, to skuteczny sposób na relaks, ale również na uatrakcyjnienie oraz poprawę jakości życia seksualnego. Istnieje wiele technik masażu, warto stosować ich jak najwięcej, by zwiększyć przyjemność doznań.

Masaż erotyczny ma bardzo długą tradycję, jest od wieków ceniony, zwłaszcza w krajach Dalekiego Wschodu. Bardzo dużo miejsca poświęcono mu w „Kamasutrze”, czyli indyjskim traktacie o seksualności i zachowaniach seksualnych, który prawdopodobnie powstał między I a IV wiekiem przed naszą erą. Według twórców tej księgi sedno masażu erotycznego tkwi nie w tym, co czynią ręce partnerów, ale co przekazuje dusza i serce, ponieważ wymaga on (w przeciwieństwie do masażu relaksującego czy terapeutycznego), aby kochankowie osiągnęli stopień porozumienia wykraczający poza ruchy fizyczne.

Dotyk kogoś bliskiego powoduje rozmaite reakcje fizjologiczne organizmu – serce zwalania wówczas tempo i spada ciśnienie krwi. Masaż erotyczny, ale również inne rodzaje czułości, sprzyjają także wzmocnieniu systemu odpornościowego – naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Carnegie Mellon wykazali, że dzięki temu lepiej radzimy sobie z atakami wirusów czy bakterii, ale również ze stresem. Wszelkie formy przytulania, w tym także masaż, to również skuteczne remedium na ból oraz środek ułatwiający zasypianie i głęboki sen.

Jak zrobić masaż erotyczny?

Masaż erotyczny ma bardzo silny wpływ na obie płcie, jednak doznania kobiet są zwykle bardziej intensywne, przede wszystkim z uwagi na większą powierzchnię stref erogennych, rozmieszczonych niemal na całym ciele. Dlatego taki rodzaj bliskości działa na nie tak samo mocno, jak pocałunki, pieszczoty i inne formy gry wstępnej, prowadzi bowiem do zwiększonej produkcji żeńskich hormonów płciowych, pobudzając i przygotowując ciało do odbycia stosunku seksualnego. Jednak mężczyźni też mogą odnieść dużo korzyści z masażu erotycznego, który niekiedy pomaga im uporać się z kłopotami ze wzwodem i impotencją.

Dzięki masażowi erotycznemu partnerzy mogą przekonać się, co sprawia im największą przyjemność. Zarówno kobiety, jak i mężczyzn zaskakuje niekiedy fakt występowania doznań seksualnych podczas ugniatania czy pieszczenia okolic, których nigdy wcześniej nie uważali za erogenne. Poznawanie każdego centymetra ciała, swojego i partnera, to jedno z największych wspólnie odkrywanych doznań.

Przede wszystkim należy przygotować odpowiednią scenerię – wybrać odpowiednią porę (najlepszy zazwyczaj jest wieczór) oraz pomieszczenie: przyjemne, ciepłe, komfortowe i spokojne, położone z dala od codziennego zgiełku. Na zmysły bardzo dobrze działa lekko przyćmione oświetlenie, a także muzyka, która powinna być lekka i relaksująca.

Masaż erotyczny można wykonywać na łóżku, które jednak nie może być zbyt miękkie. Czasem lepszą lokalizacją okazuje się gruby dywan na podłodze, przykryty czystym i pachnącym prześcieradłem, przydadzą się wówczas także poduszki.

Należy na zmianę występować w roli partnera biernego i czynnego, masującego i masowanego. Obie osoby powinny być rozebrane – zetknięcie się nagiej skóry wzmacnia zmysłowość doznań.

Ręce osoby wykonującej masaż erotyczny muszą być rozgrzane, najlepiej wetrzeć w nie nieco olejku. Interesującym rekwizytem pomocniczym są olejki eteryczne zapewniające podwójną korzyść: oferują przyjemne wrażenia dotykowe i zapachowe, a dzięki ekstraktom roślinnym mają też pozytywny wpływ na kondycje ciała czy umysłu. Do masażu erotycznego warto wykorzystywać olejki uznawane za afrodyzjaki, produkowane z:

  • cedru,
  • cynamonu,
  • goździków,
  • jaśminu,
  • kwiatu pomarańczy,
  • paczuli,
  • róży,
  • drzewa sandałowego.

Miksturę uatrakcyjniającą masaż erotyczny można też przygotować samodzielnie. Wystarczy zmieszać 3 krople olejku canangi (występującej naturalnie w południowo-wschodniej Azji rośliny, zwanej też jagodlinem wonnym), 2 krople olejku różanego lub jaśminowego i 25 ml rozpuszczalnika w postaci oleju ze słodkich migdałów, nierafinowanego oleju kokosowego czy nawet oliwy z oliwek.

Jak podgrzać atmosferę w sypialnie? Praktyczne porady znajdziesz w filmie:

Zobacz film: Jak podgrzać atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Masaż erotyczny kobiety

Podczas masażu erotycznego partnerki mężczyzna musi skoncentrować się na tym, co robi, ale również na reakcji kobiety, która powinna ułożyć się wygodnie i rozkoszować każdą chwilą, zapominając o problemach i codziennych zmartwieniach.

Zaczyna się od delikatnych ruchów, jakby badania ciała partnerki, omijając początkowo okolicę intymną. Dzięki temu zabieg jest powolny i zmysłowy, z czasem można przejść do pieszczenia piersi oraz narządów płciowych, bywa to niekiedy tak podniecające, że stosunek seksualny lub orgazm stają się nieuniknione.

Mężczyzna powinien stymulować ciało partnerki, głaszcząc, uciskając delikatnie i wykonując dłońmi ruchy okrężne, co daje bardzo przyjemne doznania. Może w tym czasie cicho i czule przemawiać do kobiety.

Podczas masażu erotycznego należy skoncentrować się na pobudzaniu najbardziej wrażliwych stref – delikatnie przesuwać palcami po wargach i całej twarzy. Szczególnie czułe na dotyk są małżowiny uszne oraz miejsca za uchem, a także szyja czy kark. Następnie warto delikatnie ugniatać piersi, obejmując je z boku i od spodu, głaszcząc też skórę wokół sutków. Tak przechodzi się coraz niżej, nie zapominając także o stopach, gdzie ulokowane są punkty erogenne.

Masaż erotyczny mężczyzny

Kobieta poza głaskaniem i pieszczeniem dłońmi powinna równocześnie pobudzać partnera pocałunkami, językiem, lekkim dmuchaniem i głaskaniem ciała mężczyzny piersiami lub włosami. Może siedzieć lub klęczeć obok lub na nim, dzięki czemu partner odczuwa ciepło wewnętrznych powierzchni jej ud, co powoduje wzmożoną reakcję.

Masaż erotyczny powinien obejmować plecy, szyję czy wewnętrzną powierzchnię ud, a także pośladki i stopy – silnie erogenne męskie strefy. Dopiero na końcu można przejść do dotykania miejsc intymnych.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
454
107
Polecamy
Jak doprowadzić kobietę do orgazmu?
Poznaj sposoby na zadowolenie partnerki
Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Poznaj sposoby na zadowolenie partnerki Dzień Dobry TVN
Na czym polega miłość tantryczna?
Techniki i pozycje
Na czym polega miłość tantryczna? Techniki i pozycje Dzień Dobry TVN
Necking – jak całować po szyi dziewczynę, a jak chłopaka?
Necking – jak całować po szyi dziewczynę, a jak chłopaka? TVN zdrowie
Orgazm sutkowy – mit czy prawda?
Tajemnice orgazmu sutkowego
Orgazm sutkowy – mit czy prawda? Tajemnice orgazmu sutkowego TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Ruszył konkurs „Możemy więcej”. Złóż wniosek już dziś
Ruszył konkurs „Możemy więcej”. Złóż wniosek już dziś Materiał sponsorowany
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Skręt kiszek – objawy, przyczyny oraz leczenie
Skręt kiszek – objawy, przyczyny oraz leczenie
Maślak pstry (bagniak, jakubek, miodówka) - czy jest jadalny? Suszenie grzybów
Maślak pstry (bagniak, jakubek, miodówka) - czy jest jadalny? Suszenie grzybów
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok