Polub nas na Facebooku
Czytasz: Jaki materac Hilding zapewnia odpowiednie wsparcie podczas snu?
menu
Polub nas na Facebooku

Jaki materac Hilding zapewnia odpowiednie wsparcie podczas snu?

mat. prasowe

Odpowiednie wsparcie w czasie snu zapewni nam dobrze dobrany materac. Warto wybrać najwyższej klasy model. Który materac zapewni nam dobry sen?

Problemy z kręgosłupem, koncentracją, dolegliwości bólowe, migreny, rozdrażnienie - te wszystkie terminy brzmią znajomo? Być może przyczyną jest nieefektywny sen i niezapewnienie sobie idealnych do niego warunków. W końcu spanie to mniej więcej 1/3 naszego życia - z tego też względu nie powinniśmy zaniedbywać snu ani lekceważąco traktować czynników, które mają wpływ na jego jakość.

Żebyśmy mogli efektywnie się wysypiać, warto zadbać o odpowiednią wentylację i temperaturę w sypialni. Inną kwestią jest zaciemnienie i wyciszenie pomieszczenia - problem zanieczyszczeń zarówno świetlnych, jak i dźwiękowych dotyczy w szczególności mieszkańców miast, u których jest on często przyczyną bezsenności. Inne kwestie to nasze ogólne samopoczucie, gospodarka hormonalna, stan zdrowia, stres, jaki odczuwamy w ciągu dnia. Na jakość snu może także znacząco wpłynąć śpiący obok partner, który wiercąc się lub chrapiąc wybudza drugą osobę.

Żeby znacząco poprawić komfort snu warto zainwestować w wysokiej klasy materac. Na stronie Sennamaterace znajdziemy wiele doskonałych modeli, które wybawią nas od dolegliwości bólowych, sprawdzą się w profilaktyce zwyrodnień kręgosłupa, a nawet pomogą zminimalizować drgania spowodowane śpiącą obok osobą. Pod linkiem https://sennamaterace.pl/16-materace znajdziemy materace marki Hilding Anders, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

mat. prasowe

Materace piankowe o wysokiej sprężystości

Bardzo dużą popularnością cieszą się modele piankowe. Należy do nich Hilding Rumba - w jego wkładzie znajdziemy dwa rodzaje pianek - Velvet Touch i Visco. Pierwsza z nich jest wysokoelastyczna, specjalny sposób jej profilowania pozwala użytkownikowi nie zapadać się w materac. Pianka tworzy 7 stref twardości we wkładzie, dzięki czemu wszystkie strefy ciała są podparte w odpowiedni, dopasowany do ich potrzeb sposób. Druga z pianek, Visco jest termoplastyczna, reaguje na temperaturę ciała, dopasowując się do jego naturalnych krzywizn.

Innym, ciekawym modelem jest Hilding Electro, wykorzystujący technologie Multipocket. Charakteryzuje go gęstsze niż w tradycyjnym materacu rozmieszczenie sprężyn o mniejszych niż normalnie średnicach. Dzięki temu materac ma realną elastyczność punktową i redukcję drgań, co pozwala na komfortowy sen we dwoje. W modelu tym znajdziemy także piankę Fusion, podwyższającą wytrzymałość materaca i sprawiającą, że jest on odporny na wilgoć. Po drugiej stronie wkład umieszczono kolejną piankę, z taflą Sizalu, która sprawia, że cała konstrukcja jest dosyć twarda, nie tracąc przy tym na sprężystości i elastyczności.

Materace lateksowe

Marka Hilding Anders ma w ofercie również materace lateksowe - będą one doskonałym rozwiązaniem dla astmatyków, alergików, osób o wrażliwej skórze. Warto zwrócić uwagę na przykład na model Hilding Melody. Sam lateks należy do materiałów twardych, dlatego też materac z lateksowym wkładem sprawdzi się osobom o wyższej wadze. We wkładzie producent umieścił otwory, które pozwalają na doskonałą wentylację materaca. Dzięki temu nie rozwija się w nim wilgoć, a co za tym idzie - nie powstaje środowisko przyjazne drobnoustrojom.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
74
7
Polecamy
Zadbaj o zdrowy sen dzięki łóżkom i materacom Hilding Anders Polska - wiodącego producenta w kraju
Zadbaj o zdrowy sen dzięki łóżkom i materacom Hilding Anders Polska - wiodącego producenta w kraju Dzień Dobry TVN
Dla seniora, nastolatka i sportowca - poznaj markę materaców, która wychodzi pod potrzeby każdego
Dla seniora, nastolatka i sportowca - poznaj markę materaców, która wychodzi pod potrzeby każdego TVN zdrowie
Ranking materacy do sypialni - jak wypadły materace Hilding Anders?
Ranking materacy do sypialni - jak wypadły materace Hilding Anders? Dzień Dobry TVN
Materac lateksowy czy piankowy?
Jakie są ich wady i zalety?
Który materac wybrać?
Materac lateksowy czy piankowy? Jakie są ich wady i zalety? Który materac wybrać? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
„Przepychanie żył” – na czym polega i kiedy się je wykonuje?
„Przepychanie żył” – na czym polega i kiedy się je wykonuje?
Zwężenie przestrzeni międzykręgowej – czy jest niebezpieczne?
Zwężenie przestrzeni międzykręgowej – czy jest niebezpieczne?
Co to jest fango i jak działa? Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów fango
Co to jest fango i jak działa? Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów fango
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?