Polub nas na Facebooku
Czytasz: Efekty zabiegu wyszczuplającego i odmładzającego EXILIS
menu
Polub nas na Facebooku

Efekty zabiegu wyszczuplającego i odmładzającego EXILIS

zabieg medycyny estetycznej

Fot: Nikodash / gettyimages.com

EXILIS jest zabiegiem opierającym się na innowacyjnej technologii RID, co rozumie się jako rozpoznanie, izolację i dezaktywację dzięki zespoleniu terapii ultradźwiękowej z radiofrekwencją. Metoda ta ma doskonałe działanie wyszczuplające i odmładzające.

Zabieg z użyciem aparatu EXILIS jest jedną z najnowocześniejszych metod modelowania sylwetki w medycynie estetycznej. Redukuje cellulit i zapewnia ujędrnienie skóry. Stanowi doskonałą alternatywę dla inwazyjnych technik liposukcji w celu likwidacji tkanki tłuszczowej i liftingu. Jest połączeniem ultradźwięków z energią o wysokiej częstotliwości, co pozwala dotrzeć nawet do trudno dostępnej tkanki. Można go stosować na wszystkich fototypach skóry przez cały rok.

Czym jest zabieg EXILIS?

EXILIS to zabieg wyszczuplający, który zapewnia modelowanie sylwetki i redukcję tkanki tłuszczowej. Dodatkowo jest to zabieg odmładzający twarz. Jego wszechstronne działanie wynika z połączenie dwóch dotychczas stosowanych wyłącznie oddzielnie mechanizmów – terapii ultradźwiękowej i radiofrekwencji. EXILIS jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym, bezpiecznym i bezbolesnym, choć w jego trakcie można odczuwać dyskomfort w postaci lekkiego pieczenia i ciepła. Nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania czy znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji.

Zabieg EXILIS skupia się na 3 zasadniczych krokach: reach – rozpoznanie, isolate – izolacja, deactivate – dezaktywacja. Takie działanie określa się w skrócie mianem technologii RID. EXILIS został zarejestrowany jako urządzenie medyczne. Jego skuteczność potwierdziły liczne badania laboratoryjne i kliniczne.

Efekty zabiegu EXILIS

Zabieg EXILIS stosowany jest najczęściej w celu wyszczuplania łydek, okolicy brzucha, ud, ramion, pośladków, podbródka, łokci, kolan czy pleców. Zapewnia wysmuklenie sylwetki i poprawę konturu ciała. Stosowany na biust zapewnia jego ujędrnienie i podniesienie.

Dodatkowo EXILIS używany na twarz zapewnia poprawę napięcia, zwiększenie gęstości i jędrności skóry, wygładzenie zmarszczek oraz poprawę owalu. Okrzyknięto go mianem liftingu twarzy. Wykazuje też działanie anti-aging (przeciwstarzeniowe) w okolicy ust, oczu, czoła, szyi i podbródka. Pozytywnym efektem EXILIS jest również redukcja cellulitu i rozstępów.

Jakie zabiegi wyszczuplą i ujędrnią ciało? Dowiesz się tego z naszego filmu

Zobacz film: Jakie zabiegi pomagają wyszczuplić i ujędrnić ciało? Źródło: Klinika urody.

Na czym polega zabieg EXILIS?

Zabieg EXILIS rozpoczyna się od umieszczenia na ciele elektrody biernej, zwykle po przeciwnej stronie ciała względem obszaru poddawanego zabiegowi, omijając okolice kręgosłupa. Następnie kosmetolog nakłada olej mineralny pełniący funkcję przewodnika prądu. W wyniku działania wysokiej temperatury następuje przyspieszenie metabolizmu w komórkach. Urządzenie podgrzewa wybrany obszar ciała do temperatury ponad 40°C. W konsekwencji dochodzi do rozbicia, rozpuszczenia i uwalniania tłuszczu na zewnątrz.

Objętość komórek tłuszczowych zmniejsza się i tkanka tłuszczowa ulega redukcji. Skojarzenie ultradźwięków z energią o wysokiej częstotliwości pozwala dotrzeć do wcześniej opornej i trudno położonej tkanki. Dodatkowo wspomaga proces odbudowy włókien kolagenowych dzięki odpowiedniej głowicy do liftingu twarzy, która wykorzystuje technologię CRT (ang. Collagen Refill Technology, czyli technologia regeneracji kolagenu). Aparat do EXILIS ma wbudowany system Kontroli Temperatury Skóry (DTC), system

Zsynchronizowanej Emisji Energii (SEE) oraz system Kontroli Przepływu Energii (EFC). Dzięki temu urządzenie zapewnia stałe monitorowanie temperatury ciała osoby poddawanej zabiegowi oraz kontrolowanie mocy i czasu działania urządzenia. Jednocześnie wykonywane jest kontaktowe chłodzenie powierzchni skóry, co chroni jej delikatne struktury.

Jak często przeprowadza się zabieg EXILIS?

Korzystne działanie EXILIS zauważa się już po pierwszym zabiegu. Jednakże w celu uzyskania najlepszych wyników wskazane jest przeprowadzenie serii składającej się z minimum 4–6 zabiegów, które wykonywane są średnio co 7–10 dni. Zaleca się, aby przerwa między zabiegami nie była większa niż 14 dni. Jednorazowo można poddać działaniu powierzchnię do 1000 cm² ciała. Należy przestrzegać tej normy, gdyż usuwany tłuszcz metabolizowany jest w wątrobie. Nadmierne obciążenie tego narządu nie pozwoliłoby na efektywne przetwarzanie dużej ilości tłuszczu. Stąd też w czasie poddawania się zabiegom EXILIS wskazane jest intensywne nawadnianie organizmu (około 4 l na dobę) i stosowanie lekkostrawnej diety. Należy też ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny.

Cena zabiegu EXILIS

Cena zabiegu EXILIS uzależniona jest od obszaru ciała, na jakim jest on przeprowadzany. Dla przykładu zabieg okolicy oczu kosztuje około 100 zł, czoła – około 150 zł, podbródka – około 200 zł, a twarzy i szyi lub brzucha – nawet 500 zł. Zabieg może trwać od 15 do 30 minut, w zależności od tego, jaka część ciała jest mu poddawana.

EXILIS – efekty uboczne

EXILIS rzadko kiedy wywołuje efekty uboczne, a jeżeli już wystąpią, to przybierają postać podwyższonej temperatury ciała i ogólnego osłabienia. Objawy ustępują w większości przypadków w ciągu 24 godzin od zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu EXILIS?

Z zabiegu wyszczuplającego i odmładzającego EXILIS nie powinny korzystać osoby w czasie antybiotykoterapii, leczenia glikokortykosteroidami czy lekami przeciwkrzepliwymi, zmagające się z chorobą nowotworową i gruźlicą, kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz podczas krwawienia menstruacyjnego. Przeciwwskazaniami są stany zapalne, opryszczka, zaburzenia pracy wątroby, nerek czy serca, epilepsja, zapalenie żył, niewydolność krążenia, zaburzenia krzepliwości krwi, ostra neuralgia i radikulopatia oraz zaburzenia czucia. Zabiegu nie należy przeprowadzać w miejscu wszczepienia implantów metalowych, uszkodzenia naskórka, łuszczycy lub aktywnej infekcji.

Zabiegi ujędrniające - które są najlepsze? Zobacz nasz film i poznaj zdanie eksperta

Zobacz film: Zabiegi ujędrniające. Źródło: 36,6.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
11
3
Polecamy
Jak pozbyć się cellulitu przed sylwestrem?
Wypróbuj masaż podciśnieniowy
Jak pozbyć się cellulitu przed sylwestrem? Wypróbuj masaż podciśnieniowy Dzień Dobry TVN
Zabieg zaffiro, czyli ingerencja w tkankę bez skalpela
Zabieg zaffiro, czyli ingerencja w tkankę bez skalpela Dzień Dobry TVN
Czym jest ultraformer?
Efekty liftingu bez skalpela i przeciwwskazania do zabiegu
Czym jest ultraformer? Efekty liftingu bez skalpela i przeciwwskazania do zabiegu TVN zdrowie
Co to jest radiofrekwencja?
Na czym polega?
Działanie i przeciwwskazania do zabiegu RF
Co to jest radiofrekwencja? Na czym polega? Działanie i przeciwwskazania do zabiegu RF TVN zdrowie
Komentarze (2)
OlaOla
Moim zdaniem żeby schudnąć i ujędrnić ciało trzeba po prostu zacząć się ruszać i zmienić dietę na taka, która zawiera więcej warzyw, a mniej mięsa i przetworzonego, tłustego jedzenia. Takie zabiegi są dla tych co już mają piękne ciała i chcą je tylko trochę poprawić.
Czytaj całość
Mirka
Podobno zabieg jest świetny i daje niesamowite rezultaty. Sama chciałam na niego iść, ale niestety cena, jak dla mnie jest trochę zaporowa. Na tę chwilę zostaje mi tylko stara dobra dieta MŻ :)
Czytaj całość
Nie przegap
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Ile można żyć bez tlenu, wody czy jedzenia?
Ile można żyć bez tlenu, wody czy jedzenia?
Czerwone lub białe krosty w gardle. Jakie mogą być ich przyczyny?
Czerwone lub białe krosty w gardle. Jakie mogą być ich przyczyny?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Antybiotyki i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – zasady terapii
Antybiotyki i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – zasady terapii
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?